Informace o studiu Finanční řízení podniku

Výuka MBA ve specializaci Finanční řízení podniku je akreditovaným programem s orientací na ekonomickou praxi. Vhodný zejména pro ekonomy, podnikatele, účetní, auditory, finanční analytiky, rozpočtáře, pracovníky státní správy, samosprávy a neziskových organizací a všechny ostatní zájemce, kteří mají zájem prohloubit své znalosti a dosavadní zkušenosti v oblasti ekonomické praxe.

Délka studia: 3 semestry (tj. 15 měsíců) nebo 2 semestry (tj. 12 měsíců)

Forma studia: on-line výuka (v případě zájmu mají studenti možnost účastnit se vybraných přednášek - jedna sobota v měsíci)

Jazyk studia: český jazyk (studenti ze Slovenska mohou psát práce a komunikovat ve slovenštině). V případě zájmu je možnost studovat v jazyce anglickém nebo ruském.

Způsob zakončení studia: obhajoba závěreč práce, udělení profesního titulu MBA

Studijní materiály jsou studentům k dispozici zdarma.

Pro snazší průběh studia je studentům na začátku studia přidělen osobní garant, který Vás povede po celou dobu studia a bude Vám nápomocen při řešení případných technických či studijních záležitostí. Student se bude moci na garanta kdykoliv obrátit, ať už osobně, telefonicky, e-mailem či pomocí skype. Tímto odpadá případná obava z on-line technologií.

Zahájení studia je 1. dubna 2019 (přihlášky ke studiu přijímáme již nyní).

Obsah studia:

Pro úspěšné zvládnutí studia je potřeba absolvovat celkem deset odborných modulů, které jsou rozděleny do dvou semestrů po pěti modulech. Mezi studijní povinnosti patří především vyhotovení seminární práce z každého modulu v semestru, která je následně klasifikována lektorem.

Závěrečný třetí semestr je zaměřen na psaní závěrečné práce, kdy výsledkem je vypracovaná závěrečná práce. Ta je v úplném závěru obhájena před komisí.

Lektoři tohoto studia jsou tvořeni z odborníků z podnikové praxe a z akademické sféry.

Moduly jsou následující:

I. modul II. modul III. modul
Základy řízení podniku Peněžní a kapitálové trhy Závěrečná práce
Finanční účetnictví Obchodní právo
Finanční řízení Manažerské účetnictví
Základy bankovnictví a pojišťovnictví Krizové řízení a řízení změn
Daňové řízení Projektové řízení a plánování