Zpětná vazba a hodnocení zaměstnanců

Kurz se věnuje hodnocení zaměstnanců, a to pomocí zpětné vazby. Účastníci se seznámí s detailními kroky zpětné vazby a jejím praktickém využití v zaměstnání. Část kurzu se věnuje i vedení hodnotícího pohovoru, jeho základním pravidlům a principům.

* Co je zpětná vazba (úvod do problematiky)

* Důvody uplatňování zpětné vazby (proč je zpětná vazba důležitá pro vedoucí pracovníky i pro ostatní)

* Typy zpětné vazby a její praktické využití (jednotlivé typy zpětné vazby, využití jednotlivých typů zpětné vazby)

* Jak vést hodnotící pohovor (způsoby vedení hodnotícího pohovoru, průběh hodnotícího pohovoru, chyby při hodnotícím pohovoru)

* Zvládání konfliktních situací při pohovorech (výskyt konfliktních situací při pohovorech, řešení těchto konfliktních situací)

Kurz bude veden formou přednášky, diskuse, praktického nácviku, výměny zkušeností a brainstormingu.

Cílem kurzu je osvojení si základních metod zpětné vazby a jejího praktického využití v každodenní činnosti v zaměstnání, případně v osobním životě. Posluchači budou umět používat efektivní hodnotící pohovor, který je motivační a zároveň strukturovaný.

Cílovou skupinu budou tvořit vedoucí pedagogičtí pracovníci (ředitelé, zástupci ředitele) základních škol, gymnázií, středních odborných škol, středních odborných učilišť a odborných učilišť.

Hodinová dotace tohoto kurzu je 7 hodin.