Nábor pracovníků ve školství

Kurz je připraven pro vedoucí pedagogické pracovníky ve školství, kteří potřebují pro svou profesi rozpoznat vhodné kandidáty na jednotlivé pozice dle zaměření a očekávání.

* Úvod k příjímání zaměstnanců a výběrovému řízení (pojem a proces výběrové řízení, specifika procesu přijímání zaměstnanců)

* Metody výběrového řízení (metody výběru nejvhodnějšího pracovníka, výhody a nevýhody jednotlivých metod, postup při výběrovém řízení, možnosti získávání uchazečů)

* Základní pravidla pro přijetí uchazeče (pravidla výběrového řízení, podmínky výběrového řízení, legislativa při výběrovém řízení)

* Jak vybrat nejvhodnějšího pedagogického pracovníka (kritéria výběru, vlastnosti uchazečů, průběh výběrového řízení)

* Chyby u výběrového řízení (nejčastější chyby u výběrového řízení

Kurz bude veden formou kombinace přednášky, panelové diskuse, praktického nácviku a výměny praktických zkušeností.

Cílem kurzu je připravit vedoucí pedagogické pracovníky na výběrové řízení tak, aby byli schopni co nejlépe posoudit uchazeče na jednotlivé pedagogické profese.

Cílovou skupinu budou tvořit vedoucí pedagogičtí pracovníci (ředitelé, zástupci ředitele) základních a středních škol a učilišť.