Psychologie osobnosti žáka

Kurz se věnuje psychologii osobnosti žáka jako důležitého aspektu ve vzdělávacím procesu. Zaměřuje se zejména na problematiku osobnosti žáka, biologické a sociální determinace jeho osobnosti, struktury a dynamiky jeho osobnosti a její hodnocení.

* Předmět psychologie osobnosti (psychologie osobnosti v systému psychologických disciplín, předmět, cíle a metody psychologie osobnosti žáka)

* Pojem osobnost žáka (osobnost žáka ve společenském významu, v psychologii, pojem osobnost žáka jako hypotetický konstrukt)

* Biologická a sociální determinace osobnosti (teorie determinace osobnosti žáka, biologická a sociální determinace osobnosti žáka)

* Struktura a dynamika osobnosti žáka (vlastnosti, vlohy, schopnosti, nadání, talent, inteligence, emoční inteligence, temperament, motivace, hodnoty, charakter)

* Já (struktura Já)

* Hodnocení osobnosti žáka

Kurz bude veden formou kombinace přednášky, panelové diskuse a výměny praktických zkušeností.

Cílem kurzu je lépe pochopit posluchačům osobnost žáka a její specifika.

Dílčím cílem kurzu je pomoci posluchačům prohloubit si doposud získané poznatky o dané problematice a zakomponovat je do svých činností, získat jim nové praktické dovednosti a umožnit jim tak kvalifikovaný a efektivní výkon pedagogické praxe.

Cílovou skupinu budou tvořit učitelé, učitelé praktického vyučování a výchovní poradci středních škol a učilišť.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode